Barbara Wypart

Barbara Wypart - akupunkturzystka, wykładowca TCM, autorka kursów BaZi i Qi Men

Mój kontakt z tradycją chińską zaczął się w 1994 roku od sztuk walki. Wtedy rozpoczęłam trening Tai Chi Chuan stylu Yang i stylów zewnętrznych kung fu (Długa Pięść i Biały Żuraw). Później, w 2000 roku pojawił się w moim życiu styl Chen. Jako instruktor rekreacji przez wiele lat prowadziłam zajęcia tai chi w Akademii Dao (www.dao.pl).

Z czasem zauważyłam, że na treningi trafiają osoby o coraz słabszym zdrowiu. Tai chi było dla nich korzystne, ale chciałam móc im jeszcze jakoś dodatkowo pomóc. To spowodowało, że zwróciłam się w stronę medycyny chińskiej.

Barbara Wypart w swoim gabinecie - autorka kursów Ba Zi i Qi Men

W 2010 roku ukończyłam kurs podstaw tradycyjnej medycyny chińskiej prowadzony przez dr Michała Richtera i dr Bartosza Chmielnickiego i zostałam praktykującą akupunkturzystką. Swoją edukację kontynuowałam na wielu kursach i szkoleniach, a szczególną rolę w moim rozwoju odegrał i odgrywa nadal Rani Ayal. Na prowadzonym przez niego 2-letnim kursie Stems and Branches Acupuncture (akupunktury konstytucyjnej) zainteresowałam się chińską koncepcją czasu. Wtedy też zainteresowałam się sztuką Bazi.

W 2013 roku ukończyłam prowadzony przez Annę Sztanderę kurs pierwszego stopnia, certyfikowany przez Mastery Academy of Chinese Metaphysics Joey’go Yapa. Kontynuuję swoją naukę na licznych kursach online oraz stacjonarnych w Singapurze i Malezji, gdzie zdałam pozytywnie egzamin. Koncentruję się głównie na Bazi oraz Qi Men Dun Jia, a także na sztuce doboru dat Zeri. Dodatkowo zgłębiam tajniki Feng Shui, Xuan Kong Da Gua oraz czytania z twarzy Mian Xiang.

Barbara Wypart - wykłada TCM

Obecnie dzielę swój czas między gabinet akupunktury i pracę jako konsultant Bazi, a ponadto wykładam zagadnienia związane z medycyną chińską we współpracy z Międzynarodową Szkołą Akupunktury Klasycznej Acuart. Prowadzę również szkolenia z zakresu Bazi i Qi Men Dun Jia. Mam nadzieję, że przeniesienie tych szkoleń online spowoduje, że staną się one łatwiej dostępne dla osób zainteresowanych z różnych stron Polski, a może i świata, a odległość nie będzie już przeszkodą w dołączeniu do kursu.

Zobacz również

▶ Barbara Wypart